Activeine to nowa nazwa dotychczasowego Epiceine. Powstaje z prażenia biszkoptów nasączonych słodkim, aromatycznym syropem. Stanowi bardzo uniwersalny dodatek słodzący na wszystkie gatunki ryb.
Stosować od 10 do 30% składu zanęty.
Babycorn to mielone pędy młodej kukurydzy z dodatkiem melasy. Jest to słodki i bardzo treściwy dodatek do zanęt na duże ryby, szczególnie rzeczne krąpie, leszcze i karpie w pełni sezonu. Wzbogaca zanętę smakowo i kalorycznie. To w konsekwencji sprawia, że mieszanka staje się atrakcyjniejsza dla wygłodniałych ryb. Babycorn stanowi najcenniejszy składnik wielu belgijskich zanęt
Stosować od 10 do 30% składu zanęty.
BC Collant to w pełni naturalny klej kukurydziany, przeznaczony do zanęt na szybko płynące rzeki. Jest bardzo ciężki i wyraźnie skleja zanęta. Ma bardzo przyjemny, kukurydziany smak i aromat.
W zależności od oczekiwanego stopnia sklejenia, należy go stosować w ilości od 10 do 30% składu zanęty.
Drobno mielony, słodki biszkopt. Spulchnia, dosładza i lekko skleja zanętę. Stosowany głównie do nęcenia leszczy, ale w praktyce świetnie się sprawdza na wszystkie duże i średnie ryby.
Stosować od 10 do 30% składu zanęty.
Wyprażone, słodkie, ciemne pieczywo. Najważniejszy komponent bazowy zanęt płociowych i kanałowych. Jako dodatek do innych zanęt spulchnia je i obniża właściwości wiążące. Smak i zapach wyprażonego, słodkiego pieczywa uwielbiają małe i średnie płocie, krąpie i leszczyki.
Stosować od 20 do 40% składu zanęty.
Prażone konopie to jeden z najlepszych dodatków do zanęt płociowych. Płocie nie tylko uwielbiają ich aromat, ale przede wszystkim chętniej podpływają do zanęt, których frakcje wyraźnie unoszą się nad dno.
Dawkowanie konopi należy dostosować do własnych preferencji. Im większe stężenie konopi w mieszance, tym zanęta nabiera intensywniejszej pracy.
Najwyższej jakości belgijskie konopie wyselekcjonowane do celów wędkarskich. Niemal wszystkie ziarna podczas gotowania uwalniają uwielbiane przez ryby białe kiełki.
Sposób przygotowania: konopie przed ugotowaniem należy moczyć w wodzie min. 8 godzin. Następnie należy je gotować 45-60 min na możliwie niewielkim ogniu. Na koniec należy odczekać, aż całość szczelnie przykryta pokrywką ostygnie.