TOP Silver od TOP Black pozornie różnią się tylko kolorem.
W praktyce Silver wykonane są z minimalnie cieńszego, ale równie twardego drutu.
Ich kształt także różni niewielka modyfikacja - grot skierowany jest delikatnie do środka. Na istotność tego detalu moją uwagę zwrócił Diego Da Silva, dla którego jest to ulubiony i najczęściej stosowany typ haczyka. Ta niewielka modyfikacja w lekkich haczykach sprawia, że są znacznie bardziej zwarte (odporne na rozginanie), mimo zastosowania bardzo cienkiego drutu. W ten sposób, przy najwyższej jakości stali, uzyskuje się finezyjny i zarazem mocny haczyk.
TOP Silver to haczyki zaprojektowane i stworzone do typowo wyczynowego łowienia, kiedy liczy się możliwie najbardziej naturalna prezentacja przynęty. Przy danej wielkości są równie mocne, co wersja Black, a jednocześnie jeszcze lżejsze.
TOP Silver dostępne są w szerokim zakresie numeracji, od 10 do 22. Wynika to z wyjątkowo dużej rozpiętości małych rozmiarów. Przez to ich numeracja jest zupełnie inna niż w przypadku wersji Black. Po kliknięciu strony produktu, na dole znajduje się zdjęcie porównawcze. Widać, że np. nr 10 Silver wielkościowo odpowiada nr 14 Black, a 14 Silver - 18 Black.
Silver 18, 20 i 22, to już bardzo małe haczyki. Typowe do finezyjnego łowienia na ochotkę. Wymagające stosowania cienkich amortyzatorów: 0,6 (22) - 0,75 mm (20, 18).
Wśród polskich wyczynowców panuje mit, że czarne haczyki są lepsze w trudnych łowiskach. Wynika to z faktu, że większość popularnych modeli jest czarna. W praktyce natomiast, w naturalnych wodach kolor haczyka nie ma żadnego znaczenia. Z opinii zachodnich kolegów wynika wręcz, że kiedy przynęta ustawiana jest na styku lub nad dnem, srebrny kolor jest bardziej optymalny.