Dodatek słodzący, klejący i dociążający do zanęt, polecany szczególnie na wody płynące. Melasę przed użyciem należy rozcieńczyć wodą, którą nawilżamy zanętę.
Dodatek słodzący, klejący i dociążający do zanęt, polecany szczególnie na wody płynące. Melasę przed użyciem należy rozcieńczyć wodą, którą nawilżamy zanętę.
Dodatek słodzący, klejący i dociążający do zanęt, polecany szczególnie na wody płynące. Melasę przed użyciem należy rozcieńczyć wodą, którą nawilżamy zanętę.
Activeine to nowa nazwa dotychczasowego Epiceine. Powstaje z prażenia biszkoptów nasączonych słodkim, aromatycznym syropem. Stanowi bardzo uniwersalny dodatek słodzący na wszystkie gatunki ryb.
Stosować od 10 do 30% składu zanęty.
Babycorn to mielone pędy młodej kukurydzy z dodatkiem melasy. Jest to słodki i bardzo treściwy dodatek do zanęt na duże ryby, szczególnie rzeczne krąpie, leszcze i karpie w pełni sezonu. Wzbogaca zanętę smakowo i kalorycznie. To w konsekwencji sprawia, że mieszanka staje się atrakcyjniejsza dla wygłodniałych ryb. Babycorn stanowi najcenniejszy składnik wielu belgijskich zanęt
Stosować od 10 do 30% składu zanęty.
BC Collant to w pełni naturalny klej kukurydziany, przeznaczony do zanęt na szybko płynące rzeki. Jest bardzo ciężki i wyraźnie skleja zanęta. Ma bardzo przyjemny, kukurydziany smak i aromat.
W zależności od oczekiwanego stopnia sklejenia, należy go stosować w ilości od 10 do 30% składu zanęty.
Drobno mielony, słodki biszkopt. Spulchnia, dosładza i lekko skleja zanętę. Stosowany głównie do nęcenia leszczy, ale w praktyce świetnie się sprawdza na wszystkie duże i średnie ryby.
Stosować od 10 do 30% składu zanęty.
Wyprażone, słodkie, ciemne pieczywo. Najważniejszy komponent bazowy zanęt płociowych i kanałowych. Jako dodatek do innych zanęt spulchnia je i obniża właściwości wiążące. Smak i zapach wyprażonego, słodkiego pieczywa uwielbiają małe i średnie płocie, krąpie i leszczyki.
Stosować od 20 do 40% składu zanęty.
Prażone konopie to jeden z najlepszych dodatków do zanęt płociowych. Płocie nie tylko uwielbiają ich aromat, ale przede wszystkim chętniej podpływają do zanęt, których frakcje wyraźnie unoszą się nad dno.
Dawkowanie konopi należy dostosować do własnych preferencji. Im większe stężenie konopi w mieszance, tym zanęta nabiera intensywniejszej pracy.
Najwyższej jakości belgijskie konopie wyselekcjonowane do celów wędkarskich. Niemal wszystkie ziarna podczas gotowania uwalniają uwielbiane przez ryby białe kiełki.
Sposób przygotowania: konopie przed ugotowaniem należy moczyć w wodzie min. 8 godzin. Następnie należy je gotować 45-60 min na możliwie niewielkim ogniu. Na koniec należy odczekać, aż całość szczelnie przykryta pokrywką ostygnie.
Coco Belge jest mączką ze skorupy orzecha kokosowego. Nadaje zanęcie charakterystycznego aromatu, ale przede wszystkim korzystnie wpływa na żerowanie ryb ograniczając ich nasycenie.
Stosować od 5 do 15% składu zanęty.
Mączka kokosowa to jeden z najważniejszych dodatków stosowanych przez francuską szkołę nęcenia do podrasowywania jeziorowo-kanałowych zanęt na trudne płocie i niewielkie leszcze. Francuzi zwracają na niego szczególną uwagę ze względu na jego aromat, a także korzystny wpływ na żerowanie niewielkich, ale zarazem wybrednych ryb (powszechnie sądzi się, że przyspiesza trawienie pokarmu). Ten konkretny produkt pochodzi z najwyższej jakości dostępnego surowca. Tańsze rozcieńczone wersje oferowane są pod nazwą Coco Belge. Natomiast Coco Premium to o wiele bardziej aromatyczny 100% koncentrat.
Coco Premium należy stosować w ilości do 10% składu zanęty.
Coprah Melassa to popularny dodatek do zanęt na leszcze, krąpie i płocie. Dość mocno skleja zanętę, dlatego jest szczególnie popularna w głębokich kanałach Belgii i Holandii. Posiada bardzo słodki smak i specyficzny, przyjemny aromat.
Stosować od 10 do 30% składu zanęty.
Kruszone konopie różnią się od prażonych bardziej naturalnym i łagodniejszym zapachem. Są to grubo rozdrobnione ziarna dużych i nasyconych tłuszczem belgijskich konopi. Podobnie jak konopie prażone znacząco wpływają na windującą pracę zanęty.
Dawkowanie konopi należy dostosować do własnych preferencji. Im większe stężenie konopi w mieszance, tym zanęta nabiera intensywniejszej pracy.
Odchody gołębie dla francuskich, belgijskich i holenderskich zawodników to kultowy i obowiązkowy dodatek do wszystkich mieszanek stosowanych w wodach naturalnych, nie tylko na płocie. W praktyce są to strawione i wydalone przez gołębie ziarna, w których dominują grube frakcje konopi i kukurydzy. Jest to dodatek nie tylko wzbogacający, ale dodatkowo sklejający i dociążający zanętę, tym samym istotnie wpływający także na konsystencję mieszanki. Z tego względu świetnie sprawdza się także w mieszankach na rzeki. W zanęcie na jeziora i kanały będzie "gasił" ich pracę, co będzie korzystne w selekcjonowaniu większych ryb, a także w łowiskach z dużą populacją przeszkadzającej uklei.
Pop Corn to popularne określenie prażonych zarodków kukurydzy. Jest to bardzo lekki dodatek wyraźnie poprawiający pionową pracę zanęty. Ze względu na swoje właściwości mocno rozprasza zanętę, a sam unosi się do góry pobudzając ryby do żerowania. Jest to bardzo uznany przez francuskich zawodników dodatek do mocno pracujących zanęt, szczególnie na płocie. Świetnie sprawdzi się na bardzo muliste łowiska, gdzie zanęta po opadnięciu na dno musi jak najszybciej się rozproszyć.
Należy go stosować w bardzo niewielkich ilościach (do 5%).
PV1 to mało znany produkt w Polsce, podczas gdy w Belgii i Francji to podstawowy składnik zanęt na głębokie jeziora, kanały i wolno płynące rzeki. Skleja zanętę w takim stopniu, by kule w całości dotarły do dna, a później powoli się rozpuszczały. Zanęta z PV1 istotnie zmienia swoją konsystencję (kleistość) pod wpływem wody. Ponadto wzbogaca odżywczo i smakowo zanętę.
Stosować od 10 do 30% składu zanęty.
Znakomity preparat służący do osuszania białych robaków i pinek, którego działanie polega na natychmiastowym wchłanianiu wilgoci oraz nieprzyjemnego amoniaku wydzielanego przez larwy. Maggotclean jest bardzo wydajny. Na litr przynęt wystarczy rozprowadzić zaledwie 1 łyżkę stołową. Można go dodawać zarówno do samych robaków jak i do substratu w którym są przechowywane (np. mąki kukurydzianej).